Discover a world of knowledge at Westonci.ca, where experts and enthusiasts come together to answer your questions. Join our Q&A platform and get accurate answers to all your questions from professionals across multiple disciplines. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently.

Doughnuts at one shop cost £1.40 each.
Doughnuts at a second shop cost 25% more.
What is the difference in the cost of doughnuts at the two shops?