Discover the answers you need at Westonci.ca, a dynamic Q&A platform where knowledge is shared freely by a community of experts. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of seasoned experts on our user-friendly platform. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform.

Cheddar cheese costs $4.25 per pound. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese?
a. x = 4.25 + y
b. x = 4.25y
c. y = 4.25 + x
b. y = 4.25x