Welcome to Westonci.ca, your ultimate destination for finding answers to a wide range of questions from experts. Discover the answers you need from a community of experts ready to help you with their knowledge and experience in various fields. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.

A row of sliced cheese rests on a cutting board. The cheese is labeled $3.15 per pound. An even planner needs to buy 13 pounds of sliced cheese. About how much will the cheese cost? *
1 point
$29
$39
$49
$59
HELP ME ANBODY PLZZZZZZZZZZ NEED THIS ASAP NO FILES!!!!!!!!!!!!!


Sagot :

Answer:

its the second one

Step-by-step explanation:

Thank you for visiting. Our goal is to provide the most accurate answers for all your informational needs. Come back soon. Thanks for stopping by. We strive to provide the best answers for all your questions. See you again soon. We're dedicated to helping you find the answers you need at Westonci.ca. Don't hesitate to return for more.