Welcome to Westonci.ca, where finding answers to your questions is made simple by our community of experts. Discover the answers you need from a community of experts ready to help you with their knowledge and experience in various fields. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.

Katie bought 2 blocks of cheese and 3 loaves of bread for $12.00. Jenny bought 4 blocks of cheese and 2 loaves of bread for $ 16.00. How much does each block of cheese cost? How much does each loaf of bread cost?