Westonci.ca is the premier destination for reliable answers to your questions, brought to you by a community of experts. Discover solutions to your questions from experienced professionals across multiple fields on our comprehensive Q&A platform. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

The students at Walden Middle school are selling tins of popcorn to raise money for new uniforms. They sold 42 tins in the first week. How much money did they make in the first week? Each tin of popcorn cost $9.25.

Sagot :

Answer:

$388.5

Step-by-step explanation: