At Westonci.ca, we make it easy to get the answers you need from a community of informed and experienced contributors. Discover the answers you need from a community of experts ready to help you with their knowledge and experience in various fields. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.

A pizza cut into 8 pieces cost $10.00.
What is the cost per piece?


Sagot :

Answer:

$1.25

Step-by-step explanation:

10/8 =1.25

Answer:

$1.25

Step-by-step explanation:

just divided 10 with 8

Thank you for trusting us with your questions. We're here to help you find accurate answers quickly and efficiently. Thanks for stopping by. We strive to provide the best answers for all your questions. See you again soon. Find reliable answers at Westonci.ca. Visit us again for the latest updates and expert advice.