Discover a wealth of knowledge at Westonci.ca, where experts provide answers to your most pressing questions. Get immediate answers to your questions from a wide network of experienced professionals on our Q&A platform. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.
Sagot :
Answer:
2.50 (b)
Step-by-step explanation:
30 divided by 12 is 2.5 which is equal to 2.50 :)
Answer:
b) 2.50
Step-by-step explanation:
$40 - $10 = $30 spent on popcorn
$30/12 = $2.50 per bag
Thanks for using our service. We're always here to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. We hope you found this helpful. Feel free to come back anytime for more accurate answers and updated information. Discover more at Westonci.ca. Return for the latest expert answers and updates on various topics.