Discover the answers you need at Westonci.ca, where experts provide clear and concise information on various topics. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.

Rochelle spent $27.60 on sweet potatoes. She bought 8 pounds of sweet potatoes. What is the unit cost per pound for sweet potatoes