Westonci.ca is the Q&A platform that connects you with experts who provide accurate and detailed answers. Connect with a community of experts ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.

If it will cost $4.00 for 3 chocolate bars, how much will it cost for 12 chocolate bars?

Sagot :

Answer:

I believe the answer is $16

Step-by-step explanation:

I divded  the $4 dollars by 3 chocolate bars and got 1.3 repeating. Then multiplied that by 12 and got 16 :)

Answer: 16

Step-by-step explanation:

3x4=12

4x4=16