Westonci.ca is the premier destination for reliable answers to your questions, brought to you by a community of experts. Discover a wealth of knowledge from professionals across various disciplines on our user-friendly Q&A platform. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our platform.

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Sagot :

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

456192

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)