Looking for reliable answers? Westonci.ca is the ultimate Q&A platform where experts share their knowledge on various topics. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in various areas. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.

you buy 11 bagels with $20 bill how much change do you receive/ bagels are 6 for $7.50

Sagot :

*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆**☆*――*☆*――*☆*――*☆

Answer: 6.25

Explanation:

First you find the unit price

7.5/6 = 1.25

Then you do 11 x 1.25 = 13.75

THEN you find how much CHANGE you get

20 - 13.75 = 6.25

I hope this helped!

<!> Brainliest is appreciated! <!>

- Zack Slocum

*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆*――*☆**☆*――*☆*――*☆*――*☆

6.25 hope this help
..................................