Discover a world of knowledge at Westonci.ca, where experts and enthusiasts come together to answer your questions. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform.

Jai bought 2 pounds of grapes for $2.49 per pound and 3 muffins for $ .75 per muffin. How much did he pay for the grapes and muffins?