At Westonci.ca, we make it easy for you to get the answers you need from a community of knowledgeable individuals. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts. Get precise and detailed answers to your questions from a knowledgeable community of experts on our Q&A platform.

A 9 pound bag of mangoes cost $12.How much does 1 pound of mangoes cost

Sagot :

If 9 pounds cost 12$ you would divide 12$ by 9 to see how much one pound costs. That would be the answer.

12 divided by 9 = .75

One puns would cost .75 cents.