Westonci.ca is the ultimate Q&A platform, offering detailed and reliable answers from a knowledgeable community. Explore thousands of questions and answers from a knowledgeable community of experts ready to help you find solutions. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform.

Stephanie spent $96 on trash cans. If each trash can cost $24, which equation will tell you how many trash cans Stephanie bought?

Sagot :

Answer:

$96 divided by $24 = 4

Step-by-step explanation:

Hope this helps :D

Answer : 96 divided by 24 = 4

Step-by-step explanation:

24 x 4 = 96