Westonci.ca connects you with experts who provide insightful answers to your questions. Join us today and start learning! Connect with a community of experts ready to provide precise solutions to your questions on our user-friendly Q&A platform. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.
Sagot :
Answer:
i think .... 88 pencils
Step-by-step explanation:
$1.25 = 5 pencils
1 pencil = $1.25/5 = $0.25/pencil
pencils you could buy for $22 :
$22/$0.25 = 88 pencils
hope it helps <3
We appreciate your visit. Hopefully, the answers you found were beneficial. Don't hesitate to come back for more information. We appreciate your visit. Our platform is always here to offer accurate and reliable answers. Return anytime. Discover more at Westonci.ca. Return for the latest expert answers and updates on various topics.