Westonci.ca is the best place to get answers to your questions, provided by a community of experienced and knowledgeable experts. Get immediate and reliable answers to your questions from a community of experienced professionals on our platform. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform.

Which of these is a unit rate?


A. $4 for a bucket of popcorn
B.$20 for 5 sandwiches
C. $30 for 2 concert tickets
D. $100 for 6 games