Welcome to Westonci.ca, your go-to destination for finding answers to all your questions. Join our expert community today! Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our platform. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform.


A hardware store sells 45 boxes of nails for $67.50. Assuming that each box is the same price, what is the price per box?