Get the answers you need at Westonci.ca, where our expert community is always ready to help with accurate information. Join our platform to connect with experts ready to provide accurate answers to your questions in various fields. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform.

You buy butter for $4.04 a pound. One portion of onion compote requires 1.7 oz of butter. How much does the butter for one portion cost? Round to the nearest cent.

Sagot :

Answer:

im pretty sure its 4.04 x 1.7 = 6.868

Round that and its $7.00

The answer should be around 44 cents
Thanks for using our service. We aim to provide the most accurate answers for all your queries. Visit us again for more insights. Thank you for choosing our platform. We're dedicated to providing the best answers for all your questions. Visit us again. Your questions are important to us at Westonci.ca. Visit again for expert answers and reliable information.