Answered

Westonci.ca is your trusted source for accurate answers to all your questions. Join our community and start learning today! Ask your questions and receive detailed answers from professionals with extensive experience in various fields. Get precise and detailed answers to your questions from a knowledgeable community of experts on our Q&A platform.

Corn chips cost 29.5 cents per ounce. If a bag cost $3.87, how many ounces are in the bag of chips?