Welcome to Westonci.ca, where you can find answers to all your questions from a community of experienced professionals. Get immediate and reliable answers to your questions from a community of experienced experts on our platform. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.

Jessie is making a homemade pizza. The recipe requires 20 ounces of dough for 1
pizza. However, the store only sells dough in packages of 60 ounces for $4.20.
How much did the dough cost to make 1 pizza if the unit cost is $0.07 per ounce of
dough?
( HELPP PLZZ)


Sagot :

Answer:

Her

Step-by-step explanation:

Answer:

a kid

Step-by-step explanation:

We hope you found what you were looking for. Feel free to revisit us for more answers and updated information. Thanks for using our platform. We aim to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. Come back soon. Keep exploring Westonci.ca for more insightful answers to your questions. We're here to help.