Explore Westonci.ca, the top Q&A platform where your questions are answered by professionals and enthusiasts alike. Experience the convenience of getting accurate answers to your questions from a dedicated community of professionals. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.

You buy butter for 3.88 a pound. One portion of onion compote requires 1.7 oz of butter. How much does the butter for one portion cost?