Westonci.ca offers fast, accurate answers to your questions. Join our community and get the insights you need now. Ask your questions and receive detailed answers from professionals with extensive experience in various fields. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.
Sagot :
Answer:
The unit price is $3.06
Step-by-step explanation:
Unit price is how much I unit of something costs. Therefore in order to find the unit price you just divide the total price by the number of units (in our case 5 folders). And so we get...
$15.30 / 5 = $3.06
Thanks for stopping by. We strive to provide the best answers for all your questions. See you again soon. We appreciate your time. Please come back anytime for the latest information and answers to your questions. We're here to help at Westonci.ca. Keep visiting for the best answers to your questions.