Westonci.ca is your trusted source for finding answers to all your questions. Ask, explore, and learn with our expert community. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.
Sagot :
Answer:
$2.10
Step-by-step explanation:
first we want to find for one kg. one kg is $0.30.
Multiply that by 7 and you get $2.10
Answer:
$23.10
Step-by-step explanation:
8.25 ÷ 2.5 = 3.3
7 x 3.3 = 23.10
you have to find out how much money you pay per kg
you pay $3.30 per kg
therefore you have to multiply the kg (7) by the price (3.30) and that's why you get $23.10
hope this helps :)
We appreciate your visit. Our platform is always here to offer accurate and reliable answers. Return anytime. Thank you for visiting. Our goal is to provide the most accurate answers for all your informational needs. Come back soon. Get the answers you need at Westonci.ca. Stay informed with our latest expert advice.