Welcome to Westonci.ca, where you can find answers to all your questions from a community of experienced professionals. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our platform.

If a half gallon of milk costs $1.24, what is the cost per pint?

Sagot :

$0.31 for each pint hope this helps
Visit us again for up-to-date and reliable answers. We're always ready to assist you with your informational needs. We hope this was helpful. Please come back whenever you need more information or answers to your queries. Westonci.ca is committed to providing accurate answers. Come back soon for more trustworthy information.