At Westonci.ca, we connect you with experts who provide detailed answers to your most pressing questions. Start exploring now! Discover comprehensive answers to your questions from knowledgeable professionals on our user-friendly platform. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.

Sam and Jane split the cost of one sandwich and two bottles of water. The sandwich cost $4.50 and EACH bottle of water cost $1.25. How much did each person pay? (Multiple Step Problem) * 10 points

Sagot :

Answer:

3.50

Step-by-step explanation:

1.25 x 2 = 2.50

2.50 + 4.50 = 7

7 / 2 = 3.50

Hope this helps!

$ 3.50 hope you get the points
Thanks for using our service. We're always here to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. We hope you found what you were looking for. Feel free to revisit us for more answers and updated information. Get the answers you need at Westonci.ca. Stay informed by returning for our latest expert advice.