Discover a world of knowledge at Westonci.ca, where experts and enthusiasts come together to answer your questions. Join our Q&A platform to get precise answers from experts in diverse fields and enhance your understanding. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.
Sagot :
Answer:
divide that money by the amount.
$5.55/ 3
$9.10/5
then compare the two prices, it will tell you how much money you are paying per melon
Like for $5.55/3 you are paying $1.85 per melon.
Thank you for your visit. We're dedicated to helping you find the information you need, whenever you need it. Thank you for choosing our platform. We're dedicated to providing the best answers for all your questions. Visit us again. Thank you for visiting Westonci.ca, your go-to source for reliable answers. Come back soon for more expert insights.