Discover the answers you need at Westonci.ca, where experts provide clear and concise information on various topics. Get expert answers to your questions quickly and accurately from our dedicated community of professionals. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of professionals on our user-friendly Q&A platform.

I can buy 7 cookies for $7.28. How much does one cookie cost? Setup the proportion that you need to solve, show answer below.​

Sagot :

Answer:

1 cookie costs $1.04

Step-by-step explanation:

7/7.28 = 1.04

Thank you for trusting us with your questions. We're here to help you find accurate answers quickly and efficiently. We hope you found this helpful. Feel free to come back anytime for more accurate answers and updated information. Your questions are important to us at Westonci.ca. Visit again for expert answers and reliable information.