Discover answers to your questions with Westonci.ca, the leading Q&A platform that connects you with knowledgeable experts. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of experts on our user-friendly Q&A platform. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.

 bananas are on sale for 0.89 per pound including tax. Paul bought 3.2 pounds of bananas how much did he spend on bananas?

Sagot :

2.84 dollars. And the way to figure it out is to just multiply the price per pound by the total LBs bought
$3.59 (pls mark as brainliest im begging)