Looking for answers? Westonci.ca is your go-to Q&A platform, offering quick, trustworthy responses from a community of experts. Get immediate and reliable answers to your questions from a community of experienced professionals on our platform. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform.


If Kaci bought 28 pounds of cheese for $98, how much did she spend per pound?


Sagot :

Answer:3.5

Step-by-step explanation:98 divided by 28 would be $3.5 per pound.

Answer:

$3.5

Step-by-step explanation:

98/28=3.5