Discover the answers you need at Westonci.ca, a dynamic Q&A platform where knowledge is shared freely by a community of experts. Experience the ease of finding quick and accurate answers to your questions from professionals on our platform. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform.

An art class costs $45 for materials and then
$10 per class. Write an equation to represent
the total spent for any given number of art
classes. Identify your variables.