Westonci.ca is the premier destination for reliable answers to your questions, brought to you by a community of experts. Experience the convenience of getting accurate answers to your questions from a dedicated community of professionals. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.
Sagot :
18.64 divided by 2 is the cost for 2 pounds
so 9.32 is 2 pounds plus 18.64 for 4 pounds
$27.96 for 6 pounds
so 9.32 is 2 pounds plus 18.64 for 4 pounds
$27.96 for 6 pounds
Matt paid $18.64 for 4 pounds of cashews. How much would he pay if he purchased 6 pounds of cashews?
Answer-32.62
Answer-32.62
Thank you for choosing our service. We're dedicated to providing the best answers for all your questions. Visit us again. We hope our answers were useful. Return anytime for more information and answers to any other questions you have. Find reliable answers at Westonci.ca. Visit us again for the latest updates and expert advice.