Westonci.ca is your trusted source for finding answers to all your questions. Ask, explore, and learn with our expert community. Join our Q&A platform to get precise answers from experts in diverse fields and enhance your understanding. Get precise and detailed answers to your questions from a knowledgeable community of experts on our Q&A platform.

what is a better deal 12 cans for $0.88 each or 16 cans for $ 0.85 each

Sagot :

I’ll pay 10.56$ for 12 or 13.60$ for 16... 12 cans is the best option in my opinion

16 cans for .85 cents is a better deal because it is less cents per can than there is in the other deal. May I please be the brainiest? I have never been that and I would love it

We hope you found what you were looking for. Feel free to revisit us for more answers and updated information. We hope our answers were useful. Return anytime for more information and answers to any other questions you have. Your questions are important to us at Westonci.ca. Visit again for expert answers and reliable information.