Westonci.ca connects you with experts who provide insightful answers to your questions. Join us today and start learning! Get accurate and detailed answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable experts on our platform.

A pound of blueberries cost 4 dollars how many pounds of blue berries can you buy with 1 dollar.

Sagot :

Answer:

one quarter of bule berries

Step-by-step explanation:

We appreciate your visit. Our platform is always here to offer accurate and reliable answers. Return anytime. Thanks for using our platform. We aim to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. Come back soon. Westonci.ca is committed to providing accurate answers. Come back soon for more trustworthy information.