At Westonci.ca, we connect you with experts who provide detailed answers to your most pressing questions. Start exploring now! Connect with professionals ready to provide precise answers to your questions on our comprehensive Q&A platform. Get immediate and reliable solutions to your questions from a community of experienced professionals on our platform.

A pound of chocolate costs 7 dollars. Lisa buys p pounds. Write an equation to represent the total cost c that Lisa pays.


Sagot :

Answer:

Step-by-step explanation:

7p = c

Your visit means a lot to us. Don't hesitate to return for more reliable answers to any questions you may have. Thank you for visiting. Our goal is to provide the most accurate answers for all your informational needs. Come back soon. Thank you for using Westonci.ca. Come back for more in-depth answers to all your queries.