At Westonci.ca, we connect you with the answers you need, thanks to our active and informed community. Connect with professionals ready to provide precise answers to your questions on our comprehensive Q&A platform. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform.
4.) The graph below shows that the cost of bananas depends on the number of pounds
purchased.
What is the unit rate of the bananas?
A $5.00 per pound
B $1.25 per pound
C $1.00 per pound
D$0.80 per pound
