At Westonci.ca, we make it easy to get the answers you need from a community of informed and experienced contributors. Join our platform to connect with experts ready to provide accurate answers to your questions in various fields. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform.

1.Jhimmy sold three fruit packs and seven vegetable packs for $18.50. The next day, he sold two fruit packs and three vegetable packs for $9. a. What is the cost of a vegetable pack? b what is the cost of a fruit pack?

Sagot :

Thank you for your visit. We're dedicated to helping you find the information you need, whenever you need it. We appreciate your time. Please revisit us for more reliable answers to any questions you may have. Find reliable answers at Westonci.ca. Visit us again for the latest updates and expert advice.