Discover the answers you need at Westonci.ca, where experts provide clear and concise information on various topics. Our platform connects you with professionals ready to provide precise answers to all your questions in various areas of expertise. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.

a store is selling two mixtures of nuts in 20-ounce bags. the first mixture has 15 ounces of peanuts combined with five ounces of cashews, and costs $6.00. the second mixture has five ounces of peanuts and 15 ounces of cashews, and costs $8.00. how much does one ounce of peanuts and one ounce of cashews cost? question 9 options: $0.20 for peanuts and $0.60 for cashews $0.45 for peanuts and $0.25 for cashews there is no solution. $0.25 for peanuts and $0.45 for cashews