Welcome to Westonci.ca, where finding answers to your questions is made simple by our community of experts. Get immediate and reliable solutions to your questions from a knowledgeable community of professionals on our platform. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our platform.

Three friends go grocery shopping together, and each buys the same kind of oranges. LaMar buys 2 pounds (lb) and pays $7.00. Enrico buys 5 pounds and pays $17.50. Anna buys 3 pounds and pays $10.50. Identify the graph and unit price that represent the orange costs.​