Welcome to Westonci.ca, where your questions are met with accurate answers from a community of experts and enthusiasts. Join our Q&A platform to get precise answers from experts in diverse fields and enhance your understanding. Our platform provides a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals.

Under her cell phone plan, London pays a flat cost of $44 per month and $4 per gigabyte. She wants to keep her bill at $54.40 per month. Write and solve an equation which can be used to determine gg, the number of gigabytes of data London can use while staying within her budget.
I need equation and the answer to g