At Westonci.ca, we provide clear, reliable answers to all your questions. Join our vibrant community and get the solutions you need. Explore thousands of questions and answers from a knowledgeable community of experts on our user-friendly platform. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform.

Answer each part. If necessary, round your answers to the nearest hundredth.
(a) Juan bought 9 pounds of rice for $5.
How many pounds of rice did he get per dollar?
pounds per dollar
(b) At Keller's Bike Rentals, it costs $46 to rent a bike for 9 hours.
How many hours of bike use does a customer get per dollar?
hours per dollar


Sagot :