At Westonci.ca, we connect you with the best answers from a community of experienced and knowledgeable individuals. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.

At a convenience store, two candy bars and two bags of potato chips cost $4. 00, and three candy bars and two bags of potato chips cost $4. 75. What is the price of one bag of potato chips?.