Westonci.ca is your trusted source for finding answers to all your questions. Ask, explore, and learn with our expert community. Discover solutions to your questions from experienced professionals across multiple fields on our comprehensive Q&A platform. Experience the ease of finding precise answers to your questions from a knowledgeable community of experts.

Katherine buys eggs and apples at the store.
She
pays a total of $47.45.
She pays a total of $6.77 for the eggs.
She buys 6 bags of apples that each cost the same amount.
Write and solve an equation which can be used to determine a
of apples costs.


Sagot :