Welcome to Westonci.ca, your one-stop destination for finding answers to all your questions. Join our expert community now! Get immediate and reliable solutions to your questions from a knowledgeable community of professionals on our platform. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently.

Use the conversion that 1 ounce is approximately 28.35 grams to calculate the unit price per ounce for 283.5 grams at $5.48. a. $0.06 b. $0.55 c. $5.48 d. $54.80 please select the best answer from the choices provided a b c d