Explore Westonci.ca, the leading Q&A site where experts provide accurate and helpful answers to all your questions. Discover in-depth answers to your questions from a wide network of experts on our user-friendly Q&A platform. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform.

It costs Marita $31.40 to buy 2 gallons of paint
for her room. Write an equation relating the
total cost y to the number of gallons of paint x.