Get reliable answers to your questions at Westonci.ca, where our knowledgeable community is always ready to help. Discover in-depth solutions to your questions from a wide range of experts on our user-friendly Q&A platform. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.
The double number line shows that 4 kilograms of almonds cost $34.
Almonds
(kg)
$
0
什
Cost
(dollars) 4
4
++
34
Based on the ratio shown in the double number line, what is the cost for 5 kilograms of
almonds?
Report a problem
