Westonci.ca offers quick and accurate answers to your questions. Join our community and get the insights you need today. Explore comprehensive solutions to your questions from a wide range of professionals on our user-friendly platform. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.

The manager of a farmer's market has 400 lb of grain that costs $1.40 per pound. How many pounds of meal costing $0.80 per pound should be mixed with the 400 lb of grain to produce a mixture that costs $1.10 per pound?

Sagot :

We appreciate your time. Please come back anytime for the latest information and answers to your questions. Thanks for using our service. We're always here to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. Get the answers you need at Westonci.ca. Stay informed by returning for our latest expert advice.