Welcome to Westonci.ca, the ultimate question and answer platform. Get expert answers to your questions quickly and accurately. Get precise and detailed answers to your questions from a knowledgeable community of experts on our Q&A platform. Connect with a community of professionals ready to provide precise solutions to your questions quickly and accurately.

Matemáticas
4. Javier pagó $92 por 5 libretas y 3 lápices. Laura compró 2 libretas y 6 lápices, y pagó $56, ¿cuál es el
precio de cada libreta y de cada lápiz