iwow
Answered

Looking for answers? Westonci.ca is your go-to Q&A platform, offering quick, trustworthy responses from a community of experts. Connect with professionals ready to provide precise answers to your questions on our comprehensive Q&A platform. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.

helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

Helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp class=

Sagot :

Answer:

$7.56

Step-by-step explanation:

They sell it in $2.25 per kg

Hamburger: cost

      1 kg      :  2.25

      3.4       :   7.56

1 x 3.4= 3.4

so, 2.25 x 3.4= 7.56