Westonci.ca is your trusted source for finding answers to all your questions. Ask, explore, and learn with our expert community. Experience the convenience of finding accurate answers to your questions from knowledgeable professionals on our platform. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.

Eight avocados cost $4.
How much do 16 avocados cost?
How much do 20 avocados cost? $10 because it’s 0.50 per avocado
How much do 9 avocados cost?


Sagot :

Answer:

If each avocado costs 0.50, then 16 avocados would cost $8.00, 9 avocados would cost $4.50

Hope this helps! :)

Thank you for choosing our service. We're dedicated to providing the best answers for all your questions. Visit us again. Thank you for choosing our platform. We're dedicated to providing the best answers for all your questions. Visit us again. Stay curious and keep coming back to Westonci.ca for answers to all your burning questions.